Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak samemu zaprojektować ogród
#1
Wiecie, czy można samemu zaprojektować ogród czy trzeba do tego jakiś specjalistów?
Odpowiedz
#2
Jeśli cokolwiek wiesz w temacie ogrodnictwa, czyli na przykład jak używać grabi i łopaty, to w czym problem? Oczywiście że można, sama sobie dobierzesz rośliny, które ci pasują i już. Nie widzę problemu.
Odpowiedz
#3
Nikt ci nie zabroni samodzielnie zaprojektować sobie własny ogródek. Jeśli do tego znasz się cokolwiek nagrodnictwie i wiesz, jakie rośliny lubią jakie towarzystwo i jakie warunki - to śmiało, zaoszczędzisz sporo pieniędzy.
Odpowiedz
#4
Jak nie masz wyobraźni przestrzennej albo nie znasz się na roślinach, zawsze możesz skorzystać z profesjonalnego projektanta ogrodów, ale musisz się liczyć z kosztami. Fakt tylko taki, że na pewno będzie to wtedy ogród piękny i wymgający odpowiedniej opieki.
Odpowiedz
#5
Możesz samasobie wszystko rozrysować, możesz też przecież popatrzeć na to, co jest w internecie, mnóstwo taminspiracji jak dobrze poszukasz nawet na jakieś samodzielnie robione ozdoby do ogrodu. Poszukaj, na pewno coś znajdziesz.
Odpowiedz
#6
Przejdź się do szkółek drzew i krzewów, tam na pewno ci podpowiedzą, jakie rośliny jest dobrze wybrać. Ja mam zrobiony ogród z nieco egzotycznych, ale łatwych do utrzymania roślin. Świetnie sprawdzają się thuje, ale są nieco oblatane. Ja bym na pewno wybrała jakieś iglaki, może świerki albo ozdobne jabłonie.
Odpowiedz
#7
Możesz też spróbować zrobić kompozycje kwiatowe z różnych gatunków i wysiać je albo do gruntu, albo zostawić w donicach. Możesz na przykład też zaaranżować ciekawe przedmioty do ich wysiania jak taczka czy nawet stare buty. W Internecie widziałam pełno takich ciekawych i prostych aranżacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości