Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak samemu zaprojektować ogród
Wiecie, czy można samemu zaprojektować ogród czy trzeba do tego jakiś specjalistów?
Odpowiedz
Jeśli cokolwiek wiesz w temacie ogrodnictwa, czyli na przykład jak używać grabi i łopaty, to w czym problem? Oczywiście że można, sama sobie dobierzesz rośliny, które ci pasują i już. Nie widzę problemu.
Odpowiedz
Nikt ci nie zabroni samodzielnie zaprojektować sobie własny ogródek. Jeśli do tego znasz się cokolwiek nagrodnictwie i wiesz, jakie rośliny lubią jakie towarzystwo i jakie warunki - to śmiało, zaoszczędzisz sporo pieniędzy.
Odpowiedz
Jak nie masz wyobraźni przestrzennej albo nie znasz się na roślinach, zawsze możesz skorzystać z profesjonalnego projektanta ogrodów, ale musisz się liczyć z kosztami. Fakt tylko taki, że na pewno będzie to wtedy ogród piękny i wymgający odpowiedniej opieki.
Odpowiedz
Możesz samasobie wszystko rozrysować, możesz też przecież popatrzeć na to, co jest w internecie, mnóstwo taminspiracji jak dobrze poszukasz nawet na jakieś samodzielnie robione ozdoby do ogrodu. Poszukaj, na pewno coś znajdziesz.
Odpowiedz
Przejdź się do szkółek drzew i krzewów, tam na pewno ci podpowiedzą, jakie rośliny jest dobrze wybrać. Ja mam zrobiony ogród z nieco egzotycznych, ale łatwych do utrzymania roślin. Świetnie sprawdzają się thuje, ale są nieco oblatane. Ja bym na pewno wybrała jakieś iglaki, może świerki albo ozdobne jabłonie.
Odpowiedz
Możesz też spróbować zrobić kompozycje kwiatowe z różnych gatunków i wysiać je albo do gruntu, albo zostawić w donicach. Możesz na przykład też zaaranżować ciekawe przedmioty do ich wysiania jak taczka czy nawet stare buty. W Internecie widziałam pełno takich ciekawych i prostych aranżacji.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości