Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
system do domu
#1
Jaki system alarmowy byłby najlepszy do domu?
Odpowiedz
#2
Jak dla mnie to zawsze najlepszym alarmem jest nasza sąsiadka.. ta zawsze wie wszystko i widzi wszystko…
Odpowiedz
#3
Czasami wystarcza sama atrapa – nikt nie chce ryzykować włamania jeśli widzi, że jakieś dodatkowe zabezpieczenie może być w domu.
Odpowiedz
#4
Chyba taki najbardziej popularny, montowany w domach jednorodzinnych jest SSWiN czyli inaczej System Sygnalizacji Włamania i Napadu, wykrywający niechcianych gości w domu. Z tego co wiem to jest czuły na otwieranie okien, drzwi, wybicie okien albo szyb bez ich otwierania, jakie poruszanie się po tak zwanym obszarze chronionym czy napad na jakieś konkretne przedmioty w domu.
Odpowiedz
#5
Wiem, ze są takie systemy bezprzewodowe nawet i są takie, które dają ci wiadomość na telefon, że ktoś akurat chce się włamać do twojego domu. Chyba nigdy bym nie chciał dostać takiej wiadomości…
Odpowiedz
#6
Można sobie zamontować na przykład czujniki ruchu. Działa w przypadku nie posiadania w domu żadnych zwierząt, na przykład kota czy psa, a nawet świnki morskiej, które są w stanie uruchomić takie urządzenie.
Odpowiedz
#7
Czytałem z kolei o czymś, co chroni nawet jak się jest w domu. Nazywało się to chyba ochrona obwodowa ze względu na przechodzącą linię bezpieczeństwa przez właśnie okna i drzwi. Ciekawe czy faktycznie daje to dodatkowe poczucie bezpieczeństwa czy tylko sprawia kłopot jeśli się o nim zapomni.
Odpowiedz
#8
Wiesz, możesz chronić nie tylko sam dom, ale też posesję. Montujesz sobie podczerwień i nikt się nie prześlizgnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości