Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
drewno do kominka
Jakie drewno najlepiej wybierać do palenia w kominku?
Odpowiedz
Najlepsze są liściaste – iglaste mają żywice. Dobrze by było, żeby było do tego zdrowe i czyste. Jak spalisz takie przypadkowe, na którym coś było narośnięte, to podejrzewam, że jakieś konsekwencje zdrowotne tego mogą nastąpić.
Odpowiedz
No i iglaki nie nadają się do palenia w domu, bo strasznie kurzą i wytwarzają ogromną ilość sadzy.
Odpowiedz
No i żeby czasem nie przyszło ci do głowy spalać jakiś resztek po czymś, ławek krzeseł i tak dalej, bo one są malowane impregnatem i później byś to wdychał podczas ulatniania się przy spalaniu.
Odpowiedz
Z tego co wiem, to najlepsza jest brzoza, bo się nią fajnie rozpala, dąb, bo on z kolei bardzo długo się papli i buk, bo on tak fajnie płonie, tak spokojnie.
Odpowiedz
Trzeba kupować zawsze drewno sezonowane, czyli takie, które nie zawiera w sobie wody. Jak kupisz zbyt świeże drewno, to będzie się kiepsko palić i będzie bardzo dymić.
Odpowiedz
Jak nie wiesz, jakie drewno się nadaje do palenia w kominku, to idź do sklepu i tam je kup. Tam już będą wiedzieć. Albo zapytaj w sklepie z kominkami, pewnie sprzedają też od razu akcesoria i drewno.
Odpowiedz
Ja sobie sama znajduję i sezonuję drewno do kominka. Może nie jest najwyższej jakości, ale nie mogę narzekać. Sposób może nie najlepszy, ale na pewno ekonomiczny.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości