Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w wyborze kominka
#1
Ja bym zawsze wybierała taki prawdziwy kominek, w którym trzeba rozpalić drewnem. Zapach, jaki się wtedy unosi, jest bezcenny.
Odpowiedz
#2
To zależy chyba wszystko od tego, co chcecie mieć i na czym wam tak naprawdę zależy. Są otwarte kominki, takie w których trzeba normalnie rozpalać, ale które są bardziej klimatyczne i wkłady kominkowe, które w zasadzie prawdziwy kominek jedynie symulują.
Odpowiedz
#3
No dobrze, ale taki prawdziwy kominek jest drogi pod tym względem, że musisz kupować do niego drewno i go czyścić, Wkład kominkowy już nie.
Odpowiedz
#4
Wygląda to mniej więcej tak: jeśli chcesz dogrzewać się w zimowe wieczory przy czymś klimatycznym, to otwarty kominek będzie w sam raz. Jeśli chcesz ogrzewać kominkiem mieszkanie, zainwestuj we wkład kominowy, bo daje zdecydowanie więcej ciepła i nie rozchodzi się ono promieniście z tylko jednego punktu, jakim jest ognisko. A jeśli chcecie i ozdobę i ogrzewanie, można kupić dzisiaj wkład, który daje możliwość tradycyjnego rozpalania ognia po podniesieniu szyby.
Odpowiedz
#5
Chcemy z żoną jakoś ładnie zagospodarować salon i zawsze nam się marzył kominek. Teraz pozostaje pytanie czy lepszy jest taki tradycyjny komonek czy lepiej taki elektryczny, który tylko imituje ogień?
Odpowiedz
#6
Chyba zawsze lepsze są te prawdziwe kominki, jak dla mnie to tylko one mają jedyny i niepowtarzalny klimat.
Odpowiedz
#7
To chyba zależy, czy będzie się wam chciałorozpalać w tym prawdziwym kominku, czy nie. Do prawdziwego trzeba jeszcze dodatkowo kupować odpowiednie drewno kominkowe, które do najtańszych nie należy, no i trzeba umieć w takim kominku rozpalić. Za to efekt zawsze jest najlepszy i niepowtarzalny.
Odpowiedz
#8
Elektryczny będzie tylko żarł prąd i wyglądał na podróbę prawdziwego kominka. O normalny trzeba dbać, ale za to wszystko co z nim związane jest takie… prawdziwe.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości