Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
alternatywy do odprowadzania ścieków
#1
Czy ktoś może wie, czy są jakieś inne rozwiązania odprowadzania ścieków z domu poza oczywistym przyłączeniem się do kanalizacji?
Odpowiedz
#2
Przede wszystkim jeśli jest kanalizacja to warto z niej skorzystać, bo jest wygodna, to raz, dwa – większość planów zagospodarowania przestrzennego wymaga przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej jeśli taka jest. W sumie większość wsi czy obrzeży miast takie rozwiązanie uważa za prawdziwe dobrodziejstwo..
Odpowiedz
#3
Z tego co wiem to są jeszcze popularne zbiorniki bezodpływowe, czyli szambo. I teraz jego posadowienie będzie zależało zawsze od jego pojemności. Jeśli nie jest większa niż 10 metrów sześciennych, to wystarczy, że będzie się znajdowała minimum 15 metrów od najbliższego źródła wody czyli studni oraz 2 metry od granicy działki, no i jakieś chyba 5 metrów od drzwi i okien domu. I wszystko będzie ok., kontrole przejdą i zatwierdzą takie rozwiązanie.
Odpowiedz
#4
Tyle że takie zbiorniki na ścieki są według mnie obrzydliwe i chociaż sam koszt zakupu takiego zbiornika jest niewielki, to późniejsze koszty wywozu tego nie są niskie i jakoś nie wierzę w to, że będą tanieć…
Odpowiedz
#5
Jak się ma takie przydomowe zbiorniki to dobrze też sobie kupić jakieś preparaty wspomagające rozkładanie się tych ścieków. Chyba używa się do tego jakiś bakterii.
Odpowiedz
#6
No ale przecież istnieją też takie przydomowe oczyszczalnie. Gdzieś o tym czytałem, to się chyba nazywa drenaż rozsączający. I z tego co wiem to wcale nie jest drogi. Tylko chyba można go zrobić na piaszczystych gruntach, na błotnistych czy gliniastych odpada.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości