Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pellet - wasze opinie
#1
Słyszał ktoś może o ogrzewaniu mieszkania pelletem? Co to w ogóle jest, bo pierwszy raz słyszę w ogóle taką nazwę?
Odpowiedz
#2
Pellet faktycznie wykorzystywany jest od raczej niedawna, więc mało kto tak naprawdę słyszał o nim, jego właściwościach i możliwościach. Jest to w zasadzie biomasa, bo zrobiony jest z odpadów drzewnych, wiecie, wióry, trociny i tego typu sprawy. Tyle, że robiony jest wskutek prasowania pod wysokim ciśnieniem, nie zawiera żadnego kleju ani innego paskudztwa. Efektem jest granulat, który wyglądem przypomina nieco uniwersalny żwirek dla gryzoni czy kotów.
Odpowiedz
#3
Ale tutaj chyba taki samo można się złapać i kupić słabej jakości Pelle, zupełnie jak z węglem. Pamiętam, że jeszcze jak mieliśmy taki normalny piec, a nie piec na Eko groszek, to czasami węgiel w ogóle się nie palił, w domu było zimno jak nie wiem…
Odpowiedz
#4
Jasne, że tak właśnie jest – Pelle musi być suchy i odpowiednio zagęszczony, żeby dawał odpowiednią kaloryczność i zapewniał oszczędność domowemu budżetowi.
Odpowiedz
#5
Teraz chyba jeszcze wprowadzili jakieś normy jakościowe na Pelle, może warto o tym poczytać, zanim się pójdzie i kupi.
Odpowiedz
#6
No dobra, tylko taki piec na Pelle kosztuje pewnie ze 18 tysięcy, a piec na Eko groszek będzie kosztował połowę z tego. Więc oszczędność będzie widać dopiero po wielu latach jego użytkowania…
Odpowiedz
#7
Więc w sumie jeśli kogoś nie stać na taka drogą inwestycję, musi pozostać przy piecu na Eko groszek. W sumie do niedawna to był właśnie ekologiczny hit ogrzewania… A dzisiaj, niespełna kilka lat później już wcale nie jest taki fajny i tani.
Odpowiedz
#8
Nie jest taki fajny i tani… Cóż, na tym chyba polega postęp technologiczny, że za chwilę to, co dzisiaj jest modne, przestaje być modne i jest zastępowane czymś innym, nowszym i lepszym..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości