Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ogrzewanie piecami kaflowymi w starym mieszkaniu
#1
Na takie mieszkania trzeba bardzo uważać, bo w którymś momencie zarządca może stwierdzić, że ogrzewanie trzeba wymienić, piece wywalić, a na ich miejsce wstawić na przykład grzejniki elektryczne, które pobierają ogromną ilość prądu na ogrzanie dużych pomieszczeń. I niby na zakupie mieszkania się zaoszczęzi, ale później koszty eksploatacyjne mieszkania są strasznie wysokie.
Odpowiedz
#2
W takich mieszkaniach nawet samo załatanie dziur nie jest takie proste. A sadza często zostaje na lata i ciężko się jej pozbyć, często trzeba na przykład odświeżać ściany, bo są brzydkie i ciągle wyglądają na brudne.
Odpowiedz
#3
Jeśli znaleźliście takie mieszkanie, to sprawdźcie w ogóle szyby kominowe, czy są drożne. I w ogóle przyjrzyjcie się dokładnie, bo w starym budownictwie to co chwilę coś szwankuje i nawala.
Odpowiedz
#4
Kupiliśmy takie mieszkanie z piecami i przeklnęliśmy je krótko po tym. Masa była z tym problemów, jak chcieliśmy wymienić ogrzewanie. Centralnego nikt nie przewidział, mogło być tylko gazowe albo elektryczne, a to z kolei ciąnęło niewyobrażalne sumy pieniędzy. Musieliśmy je sprzedać i z tym też był ogromny kłopot.
Odpowiedz
#5
Jak sobie radzicie z kupionymi starymi mieszkaniami, w których są jeszcze w pokojach piece kaflowe?
Odpowiedz
#6
Z takimi mieszkaniami jest najczęściej spory problem, bo jeśli znajdują się one w jakimś większym starym bloku, to wcale nie jest powiedziane, że zostało podprowadzone do nich jakieś inne ogrzewanie, na przykład centralne.
Odpowiedz
#7
Takie mieszkania najczęściej można poznać pobardzo okazyjnych cenach, są nieraz okilkadziesiąt tysięcy tańsze, ale problemu z nimi jest strasznie dużo. Począwszy od tego, że rzeba pozbyć się sadzy z pokoju, ze ścian i ze wszystkiego, co się w nic znajdowało.
Odpowiedz
#8
W takim wypadku chyba trzeba po prostu wywalić piec, dziury zaszpachlować i obejrzeć się za jakimśinnym źródłem ogrzewania.
Odpowiedz
#9
Wywalenie piecy kaflowych ze wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu to też nie taka prosta sprawa. Nawet jeśli w mieszkaniu usunięto już taki piec, trzeba sprawdzić, czy zrobiono to profesjonalnie. I jeśli jest to kamienica (zwykle wysokie sufity i trudne do ogrzania wielkie pokoje bez izolowanych czy ocieplanych ścian zewnętrznych), jakie ogrzewanie jest przewidziane dlacałego budynku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości