Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tv w dziecięcym pokoju
Jak sądzicie, telewizor w pokoju dziecka to dobry pomysł?
Odpowiedz
A w jakim wieku jest dziecko? Dzieci chyba w ogóle nie powinny zbyt długo przebywać przed telewizorem, bo może to być szkodliwe dla ich rozwoju no i dla zdrowia oczu… Ja bym nie dawała.
Odpowiedz
Zawsze można ograniczyć im w jakiś sposób, albo zastosować blokadę, która będzie wyłączała telewizor o odpowiedniej porze, żeby dziecko nie spędzało przed nim zbyt dużo czasu.
Odpowiedz
Jak dla mnie to bardzo złe rozwiązanie. Jestem zdania, że dziecko powinno raczej bawić się czymś, co rozwija jego wyobraźnię, powinno czytać książki, próbować coś tworzyć, a nie patrzeć tępo w ekran. Przez to nasze dzieci stają się nieco mniej inteligentne…
Odpowiedz
Można dać taki telewizor z bajkami do pokoju dziecka, ale trzeba zawsze wprowadzać jakieś ograniczenia dla ilości oglądanej telewizji dziennie. Inaczej dziecko będzie coraz bardziej rozpuszczone i w efekcie ciężej będzie nam nad nim w przyszłości zapanować.
Odpowiedz
Można dać telewizor do pokoju dziecka, sami mamy, bo dziecko, kiedy się boi w nocy, to włącza sobie jakąś bajkę i przy niej spokojne zasypia. Nie uważam, żeby to był zły pomysł, trzeba jednak nad tym odpowiednio czuwać.
Odpowiedz
To zależy według mnie od wieku, w jakim jest dziecko. No i trzeba pamiętać, ile i co mogą oglądać dzieci w poszczególnej grupie wiekowej.
Odpowiedz
Wiecie, to że dziecko ma w pokoju telewizor nie oznacza, że musi i że chce go oglądać dwadzieścia cztery godziny na dobę… Jeśli będzie w pokoju dziecka telewizor, ale będzie ono miało również jakieś swoje ulubione zajęcia, to telewizor nie będzie dla niego żadną atrakcją.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości