Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lepsza jest osobna kuchnia czy
Lepsza jest osobna kuchnia czy salon z aneksem?
Odpowiedz
Jak dla mnie to jedynym słusznym rozwiązaniem jest osobna kuchnia. Przecież różne rzeczy się czasami gotuje, na przykład kapustę na święta czy flaczki, na pewno nie każdy lubi wąchać takie zapachy. Jak masz salon z aneksem, to możesz chyba tylko rzeczy w mikrofalówce podgrzewać, żeby nie czuć tych wszystkich zapachów z gotowania.
Odpowiedz
Kuchnia powinna być osobnym pomieszczeniem, tak jak to było kiedyś, ponieważ raz że wszystkie zapachy z gotowania masz w całym domu, to dwa - cały tłuszczi te wszystkie zapachy idą w tekstylia, w puduszki, w koce, w zasłony i dywany, dosłownie we wszystko. I później dywan śmierdzi ci na przykład tłuszczem z ryby. Masakra.
Odpowiedz
Tylko że teraz wcale nie jest łatwo znaleźć mieszkanie na rynku pierwotny, które by miało osobną kuchnię na przykład jeszcze z oknem. Dzisiaj są robione same aneksy, które raz że potrzebują dużo światła,żeby cokolwiek tam ugotować i nie pokroć sobie przy tym wszystkich palców, to jeszcze nie mają drzwi ani okien, żeby wywietrzyć.
Odpowiedz
Nikt tu jeszcze nie napisał o tym, że gotowanie to przecież głównie generowanie pary, która się osadza itworzy później na ścianach zacieki,grozi zawilgoceniem czy nawet grzybem na ścianie. Przerabiałam takie gotowanie w mieszkaniu, jak mieszkałam na studiach w kawalerce. Nie było tej pary jak wywietrzyć i grzyb robił się w zastraszającym tempie.
Odpowiedz
Mieszkam w mieszkaniu z aneksem kuchennym, ale na razie nic mi się nie dzieje. Mam okap, to wszystko wywiewa. A przy okazji mogę sobie zerknąć, co akurat leci w telewizji puszczonej w salonie. Na zapachy też jakoś nie narzekam, ale z kolei nie gotuję nic śmierdzącego jak na przykład flaczki.
Odpowiedz
Kwestia tego, co się gotuje, to jedna sprawa.Bardziej tradycyjna kuchnia potrzebuje jednak porządnie się wywietrzyć po gotowaniu. A para faktycznie może być sporym problemem, jeśli w pomieszczeniu nie ma okna, to para będzie osiadała gdziekolwiek. Pewnie często trzeba w takich kuchniach odmalowywać ściany.
Odpowiedz
Nie wyobrażam sobie gotować wkuchni z aneksem kuchennym. Na szczęście mam stare mieszkanie z właściwym rozstawem pomieszczeń.
Odpowiedz
Można biadolić do woli, ale jak ktoś kupuje mieszkanie dzisiaj, to w zasadzie nie ma wyboru, ponieważ wszystekie oferowane dzisiaj mieszkania mają aneksy połączone z salonem. Trzeba sobie jakoś radzić - dobry okap,pochłaniacze wilgoci, odświeżacz powietrza.
Odpowiedz
Pytanie na jak długo takie półśrodki wystarczą? Jeżeli gotować się będzie dużo, to mogą one faktycznie sprawić, że mieszkanie będzie zawilgocone.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości