Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
domy drewniane
Jak sądzicie, drewniane domy powinny być budowane poza górami? Przecież to w zasadzie jest tradycja z tych rejonów. Zawsze marzyłam, żeby mieć drewniany dom, ale nie wiem, jak się to będzie prezentowało. Mieszkam na nizinach, nigdzie nie ma tutaj gór, nie wiem, czy nasz dom nie będzie rzez to wyglądał po prostu śmiesznie. Poradźcie!
Odpowiedz
Dziewczyno, góralskie domki to góralskie domki. Dzisiaj nie ma znaczenia, z czego masz zbudowany dom. Najlepszym tego przykładem są kanadyjskie domki, które w całości są wykonane drewna, a jednak góralskie nie są w żadnym wypadku. Nie buduj po prostu domu, który JEST góralski, bo tego chyba nawet nie możesz zrobić, z tego co wiem, bo dachy są jakby zarezerwowane dla rejonów górskich, ale spokojnie możesz mieć drewniane coś, w czym będziesz mieszkać. Mieszkasz na nizinie, to nie potrzebujesz szpiczastego dachu, bo nie musisz obawiać się takich ogromnych opadów śniegu, a po to one właśnie są.
Odpowiedz
Identycznych jak w górach i tak nie zrobisz, bo są objęte patentem, więc o tym można zapomnieć. Ale drewniany dom sam w sobie jest bardzo oryginalny, więc nie widzę powodu, żeby z takiego rezygnować. Możesz albo wybudować od podstaw taki domek albo kupić nieco tańszy i prostszy domek kanadyjski. Poczytaj sobie o tym na Internecie, fajna sprawa.
Odpowiedz
Z drewna budowano tam, gdzie nie było innego materiału – to dlatego w górach jest ich dużo. Ale popatrz na wszystkie skanseny, w których są pozostałości drewnianych chat – tam gdzie było biednie budowało się z drewna, bo cegła była droga i deficytowa, dlatego korzystali z niej raczej tylko panowie na włościach. Dzisiaj to się zmieniło i drewno jest raczej wyznacznikiem luksusu. Jak cię stać, to ni widzę problemu, żeby sobie taki drewniany domek kupić czy postawić.
Odpowiedz
Ja bym się chyba jednak obawiała wilgoci w takim domu i tego, że dużo szybciej ten dom przestanie ładnie wyglądać, bo na przykład drewno zacznie próchnieć.
Odpowiedz
Dzisiaj raczej nie ma się co obawiać o trwałość drewnianych domów. Fakt, pewnie w ogólnym rozrachunku wytrzymają nieco mniej niż dom zrobiony na przykład z kamienia albo cegły, ale z drugiej strony są dzisiaj bardzo dobre impregnaty do drewna, które chronią nawet całkiem nieźle. A wysłużone elementy drewniane zawsze można po jakimś czasie wymienić, tak jak kiedyś wymieniano na przykład drewniane gonty.
Odpowiedz
Nie ma się co przejmować zdaniem innych ludzi. Podoba ci się drewniany dom, to stawiasz drewniany dom, nic nikomu do tego.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości